Tipy a triky - Prostředí

O číslech

17. července 2011 v 16:33 | Sikar
Franta Vomáčka, řidič autobusu linky číslo dvanáct jel sedmdesátikilometrovou rychlostí po třicátém kilometru trasy z Lhoty do Prdelákova.

Efí král k tažení přispěl sedmisettisícovou armádou a dvanácti kily smrtícího prášku.

Dnešní článek je jistým způsobem věnován Chlupáčovi z Alfa Centauri, jenž vždy říká, že čísla zabíjí fantazii. Což o to, někdy ji skutečně zabíjí, ale dost často také zabíjí sloh. Na začátku článku byly kurzívou dvě ukázky. V obou případech jsem změnil jména i některá čísla, ale myšlenka zůstala. Ta první je z jakési podivné soutěže pořádané jistou knihovou, přičemž autor daného dílka zaujal, ač se neumístil (Ozzro může vyprávět), druhá pochází z druhé nejhůře hodnocené povídky v Dračím řádu. Co je spojuje? Číselné údaje.

Überzbraně na entou

29. června 2011 v 9:16 | Sikar
Tradá, jdu zdrbat další nešvar současné fantastické literatury! Meč, jenž vyrobil bájný kovář. Kouzelný luk, s nímž vždy zasáhnete cíl. Speciální stíhačka, která v sobě má nabušeno milion efektních zbraní a dalších zařízení. Ano, řeč bude o dokonalých zbraních! Váš hrdina se nesmí ohánět naprosto obyčejným mečem, musí přeci mít meč pokrytý runami a očarovaný. Nemůže střílet z obyčejného samopalu, ale speciálu, jenž se dá stiskem jednoho tlačítka změnit na plamenomet nebo bublifuk.

 
 

Reklama