Květen 2012

Literární klub

30. května 2012 v 4:08 | Literární klub |  Drby ze zákulisí
Literární klub je nezisková organizace, která se snaží spojit většinu amatérských pisálků, co zveřejňují svou vlastní tvorbu na internetu, nejčastěji prostřednictvím blogu. Klub vznikl 13.listopadu 2011 a od té doby se pořádně rozrostl. Sídlíme na adrese http://literarni-klub.blog.cz/. Může se k nám připojit kdokoliv, jakéhokoliv pohlaví, věku, či žánru psaní. Jsou mezi námi lidé, co píší krvavé horory, ale i další, kteří si libují v milostných povídkách.
K přijetí stačí vyplnit přihlášku, kterou najdeš na stránkách klubu a zveřejnit na svém blogu několik kvalitních prací. Admini zhodnotí tvůj um a rozhodnou o tvém přijetí/nepřijetí.

Panuje mezi námi přátelská atmosféra. Máme vlastní chat, kde diskutujeme na různá témata, ať už to jsou knihy, soutěže nebo novinky. V klubu máš možnost psát příspěvky na dané téma, které zveřejníme. Tím pádem se zviditelníš a získáš si nové čtenáře. Klub je pro členy vlastně i dobrou reklamou, inspirací a místem, kde poznáš nové lidi a najdeš zajímavé autory.A komu by tohle všechno nestačilo, jsou tu pro něj připravené soutěže o hmotné ceny. Minulý měsíc proběhla soutěž "Napiš horor a vyhraj knihu". Přišlo nám mnoho povedených prací, ale vyhrát mohl jenom jeden. A i když si nemyslíš, že patříš mezi nejlepší pisálky, nevadí. Nikdy není na škodu porovnat svá díla s ostatními a vyslechnout si mírnou kritiku, aby jsi se mohl/a zlepšit.

Rád/a píšeš a Literární klub tě zaujal? Není nic snadnějšího než vyplnit přihlášku (http://literarni-klub.blog.cz/1111/chces-se-stat-clenem) a zapojit se do naší komunity pisálků! Jsme také na facebooku (http://www.facebook.com/pages/Literární-klub/242428765848361), kde najdeš novinky a aktuální dění.

Těšíme se na Tebe,

Literární klub

Beseda s mladými českými spisovatelkami a křest knihy Gjorkové: Tajemství minulosti

29. května 2012 v 3:47 | Temnářka |  Drby ze zákulisí
Srdečně vás zveme na literární akci, která se bude konat 8. 6. 2012 v Praze.
Hosty budou: Tereza "Temnářka" Matoušková (Hladová přání), Tereza "Colleen" Benešová (Gjorkové), Barbora Jiříčková (Lantuin), Tereza Janišová (Erilian) … a další.

V rámci akce bude pokřtěna kniha Gjorkové: Tajemství minulosti.

Kdy? 8. červen 2012
V kolik? 16:00
Kde? HooDoo Music club, Korunní 106, Praha 2 Vinohrady (mapa)


Těšíme se na Vás!

Tereza Janišová
Tereza Janišová absolvovala výtvarně zaměřené gymnázium a nyní studuje na Fakultě architektury ČVUT v Praze. Psaní se věnuje od sedmi let, kdy své nejbližší překvapila svou první povídkou Kouzelná zahrada. Od té doby píše povídky a příběhy, nejraději má žánr fantasy a magického realismu. Její knižní prvotina, Erilian, město čarodějů, vyšla v roce 2010. Erilian - Kouzla na obzoru, je pokračováním příběhu. Ani zde své zájmy Tereza nezapřela…
Vedle psaní miluje irský tanec, kočky a cestování, které bylo pro mladou autorku při psaní Kouzel na obzoru velkou inspirací.

Barbora Jiříčková
Mladá slečna ze severu Čech, začínající spisovatelka, kreslířka a tenistka. Její fantazie toužila získat literární háv už v dětských letech. Poprvé se její přání splnilo v říjnu 2011 díky fantasy s názvem Lantuin: Svítání osudu, kterou si i sama ilustrovala. V současné době studuje na americké univerzitě, za kterou hraje tenis, a poznává, jaký je doopravdy život za oceánem. Ráda píše, kreslí, poslouchá rockovou muziku, má slabost pro francouzské buldočky a není jí cizí udělat si svérázný, ale milý názor na věci kolem sebe.

Tereza Benešová
Podle kalendáře dávno dospělá, ale přesto stále s duší malého dítěte. Užvaněná, nezodpovědná, nespolehlivá, líná a prakticky nesvéprávná osoba, se kterou se neradno přátelit.
Na ulici byste si mě nevšimli. Sluchátka v uších a kapuce mě schovávají před okolním světem, abych mohla nerušeně brouzdat tím vlastním. Psaní je pro mě únik z reality, která se často nevyvíjí podle mých představ. Je to ventil - možnost ovlivňovat co se stane a řídit kroky mých hrdinů. Když mám mizernou náladu, vymáchám jim tlamičky v nějakém pěkném maléru a hned je mi líp. Protože jsem ale dobrák od kosti, většinou je z něj vytáhnu relativně nepoškozené.
Kromě psaní mám ráda sport. Patnáct let jsem hrála závodně házenou, což už teď kvůli zranění nemůžu, ale pokud se mi podaří zdárně ukončit třetí ročník FTVS, mohla bych ji v budoucnu alespoň trénovat.

Tereza Matoušková
Narodila se v červenci 1990. Pochází z Uherského Hradiště a momentálně žije v Brně, kde studuje Systematickou biologii. K fantastice se dostala už jako malý capart, kdy chodila krást knížky o mimozemšťanech z matčiny sci-fi knihovničky. Později se jí do rukou dostalo i dílo J. R. R. Tolkiena, načež se zamilovala do žánru fantasy. Mezi její oblíbené autory patří kromě duchovního otce Středozemě ještě: Ursula K. Le Guinová, Robert Holdstock, Roger Zelazny, Steven Erikson, Fritz Leiber, John Morressy, Martin Scott, Sergej Lukjaněnko, Neil Gaiman nebo třeba Michael Ende.
Sama začala tvořit na osmiletém gymnáziu, svůj snový svět nazvala Podmoří.
Věrná mu zůstává dodnes. Po letech psaní do šuplíku, publikování na internetu, soutěži O Dračí řád,kde se podmořská povídka umístila v první desítce, a dvou malonákladech, jí v září roku 2011 vyšla v nakladatelství Krigl knížka Hladová přání.
Mimoto se ráda zatoulá do světa řeckých bájí, touto mytologií je inspirováno jak povídka Zlomený hřeben královny noci v antologii Kočas 2010, tak povídka Kdo se bojí mauší ve sborníku Žoldnéři fantazie: Dálnice ke všem čertům. Tu a tam stvoří několik volných veršů; několik jejích dílek se objevilo ve sbornících literárního serveru a nakladatelství Epika.

Rozhovor s Valentinou Montevecchi

12. května 2012 v 15:56 | Temnářka |  Rozhovory z roku 2012
Valentina Montevecchi se narodila v roce 1995 v italské Florencii. Do pěti let žila v malém městečku u Florencie, poté se s matkou a mladším bratrem odstěhovala do ČR, vlasti matky. V současnosti studuje na SOŠ oděvní a SOU ve Strážnici, obor grafický design. Mezi její záliby patří psaní, čtení - především dobrodružná a fantasy literatura, malování, zpěv a hudba. V budoucnosti se chce nadále věnovat psaní a studovat na FAMU v Praze.
http://valentina-montevecchi.blog.cz/