Duben 2012

Rozhovor s Arvari

24. dubna 2012 v 0:20 | Temnářka |  Rozhovory z roku 2012
Dnes vám přinášíme rozhovor, který mi leží ve zprávách od konce února, ale přes drobné komplikace se k vám dostává až dnes. Věřím ale, že si přidete na své. Zpovídaná mladá autorka bloguje pod přezdívkou Arvari a najdete ji na adrese http://arvaripise.blog.cz/.

Arvari o sobě


Nejsem jedna z těch, co můžou říct, že píšou už odmalička. Pravdou je, že já se až asi do třinácti slohovek děsila, a následující dva roky mi byly aspoň nepříjemné, i když to nejspíš byla tak trochu vina češtinářky.
V patnácti a půl jsem napsala první fanfiction o jedné nejmenované, tehdy nijak zvlášť slavné finské skupině (to mi ještě povídka na pět stránek A5 zabrala dva týdny), pak další (to byla podstatně rozsáhlejší romantická hetero věc), a pak už jsem objevila komediální žánr a slash, a to to jelo...
Každopádně, v listopadu to bude sedm let, co jsem se začala psaní věnovat, no, prakticky vzato naplno, i když na pár let jen v rámci oněch fanfiction. Roky a roky jsem měla vlastní povídky jen jako oddechovku, když se mi zrovna chce něco komplet vymyslet. Od loňska se ovšem věnuju především vlastní tvorbě, a oddechovka jsou pro mě ony fanfiction, které se ovšem z té jediné skupiny už dávno přeorientovaly na značnou část finské rockové scény.
Abych to zkrátila, psaní miluju. Zbožňuju. Psaním žiju. Když se k němu týden nedostanu, jsem nevrlejší než vlkodlak za úplňku, nemluvě o tom, jak mi může hlava prasknout pod tlakem nových nápadů. Protože i sebenevinnější ICQ konverzace může znamenat námět. Jedna věta v písničce. Jeden předmět na přeplněném stole. Záblesk myšlenky, která se vzala kdovíodkud. Černá, nebo spíš tmavě šedá stěna v pokoji.
A vždycky, když myslím, že jsem něco konečně dopsala a dám si oddech... PINK.
"Máš tu buzničku vyřízenou? Bezva. Hele, a co bys řekla na BISEXUÁLNÍ holčinu, hm? Bylo by to asi takhle..."
Mimochodem, nehledá nějaká Múza nový místo? Moje si definitivně podepsala rozsudek smrti...

Rozhovor s Janem Kotoučem

15. dubna 2012 v 0:57 | Jitka Ládrová |  Rozhovory z roku 2012
Jak se dělají v dnešní době rozhovory? To se tak domluvíte se spisovatelem na přijatelném termínu a pak se sejdete (namísto nějaké útulné kavárny) na chatu na facebooku.
Takto jsem se pro dnešek dohodla s nadějným autorem scifi knih Honzou Kotoučem, abych ho vyzpovídala a dozvěděla se víc nejen o něm, ale také o jeho nejnovější knize, která již v dohledné době spatří pulty našich knihkupectví.

Rozhovor s Hope

3. dubna 2012 v 1:43 | Temnářka |  Rozhovory z roku 2012
Dnes vám přinášíme rozhovor s autorkou romantických povídek Hope, která v této době pobývá v Anglii. :-)

Hope o sobě...


Největší část mojí tvorby tvoří HP FF. Poslední dobou ale čím dál tím víc píšu originální tvorbu. Vzhledem k tomu, že jsem nenapravitelný romantik a snílek, tak snad nikoho nepřekvapí, že je to všechno romantika a někdy taková až je mi z toho špatně. =o) Mimo psaní strašně ráda čtu knížky, teď hodně v angličtině, protože právě jsem v Anglii, zpívám, hraju na flétnu, navrhuju oblečení, chodím na dlouhé procházky - při těch mívám ty nejlepší nápady - a chodím plavat.