Rozhovor s Linou

19. února 2012 v 18:54 | Temnářka |  Rozhovory z roku 2012
Dnes vám přinášíme rozhovor s mladou autorkou fantasy, fanynkou Harryho Pottera a asijských seriálů, filmů a hudby. Tak tedy - Lina! :-)

Lina v kostce :

kpop-fil, snílek, často spisovatelka, zavislá blogařka, seriálofilní, nespolečenská, ironická a sarkastická, pořád v depresi, většinou totálně mimo mísu.Rozhovor:

Tvojí stěžejní prací je fantasy Klíč k Atlantidě. Pověz mi o tomto svém projektu něco bližšího. Proč zrovna Atlantida?

Klíč vznikl úplnou náhodou v hodině zěměpisu, kdy jsem studovala sešit s mapou starého světa a do oka mi padly dvě města blízko sebe, teda spíš jejich názvy. A tak se narodil Pegamos a jeho Zebeida. Hlavní hrdina musel být hrozně charismatický (což nevím, jak se mi povedlo) a hlavní hrdinka neuvěřitelně otravná... Atlantidu jsem vybrala proto, že se mi hodil její příběh s potopením na mořské dno (proč to je ve ff :D) Líbí se mi to tajemství jakým je obestřena a taky jsem fanda Mila Thatche (Disneyovka Atlantida)

Všimla jsem si, že značnou část tvého blogu tvoří fanfikce na Harryho Pottera. Čím ti tento svět tak učaroval?

S Harrym jsem rostla, to si člověk vypěstuje ne jen tak ledajaký vztah, ale něco co už ti jen tak neodpářou Navíc jedny z mých prvních "spisovatelských" pokusů, se právě týkaly jeho světa. Fanfikce se mi píšou dobře, protože ten svět znám. Je kouzelný, plný možností a vyvedený v jasných barvách (nějak moc plácám....) a rozhodně představuje moje splněné sny

Jakou postavu ze světa Harryho Pottera máš nejradši?

Určitě Siriuse, což je i dost vidět...Rowlingové jsem nikdy neodpustila, jak s ním skoncovala.

Vymyslela jsi nějaký alternativní konec? Jak si myslíš, že by jeho život pokračoval v případě, že by pátý díl přežil?

Alternativních konců mám hned několik. Já jsem fanda happy endů, takže bych mu přála nějaký domeček na pobřeží, hezkou manželku a dvě děti. Idelistické...nebo by stačilo, aby si se sestěhoval s Harrym a dělal oblíbeného strýčka jeho dětem...

Myslíš, že svět Harryho Pottera nějak ovlivňuje i tvou originální tvorbu?

Doufám, že ne. :D Ale abych pravdu řekla, někdy asi ano...Akorát si nejsem jistá, jestli jsem schopná to posoudit...

Na srazu si na sebe prozdradila, jestli si správně pamatuji, že se zajímáš o východní asijskou kulturu. Pověz mi o tomto tvé koníčku něco bližšího.

Pamatuješ správně..i když bych to měla trochu poopravit, spíš než celkově o kulturu, tak jen o ty asijské seriály, filmy a hudbu (a jídlo :D)...Dostala jsem se k tomu, jako slepá k houslím, když kamarádka přinesla mangu (japonský komiks) do školy, od mangy je jen krůček k anime (kreslené seriály) a odtud pak hraným věcem a díky soundtrackům pak i k hudbě. Libí se mi to, že jejich hudba je od té západní jiná a přesto tak nějak stejná. Stojí rozhodně za poslech.
A co se týče seriálů, některé "telenovely" předčí i ty jihoamerické, i když ne do počtu dílů, spíš co se příběhu týče. Sleduji převážně rom-com a i když jsem jich viděla tolik, pořád dokola omílané téma pravé lásky se mi ještě neomrzelo (nebo je to tvářičkami herců...):D

Co knížky? Máš nějaký oblíbený žánr nebo autora?

Nejoblíbenější žánr je fantasy. To můžu v jakémkoliv množství. A přiznávám se, že tu a tam sáhnu i po červené knihovně (třeba taková Julia Quinn má úžasný styl) Dokonce mě i chytili nějaké ty knihy z young adult (hm..je to vůbec žánr, já tak nějak nevím teď), ne zrovna Stmívání, ale třeba taková Kronika Drakeových je fajn. Mezi mé oblíbené autorky patří Meg Cabot a Jane Austen, autory pak Oscar Wild, John Moore a Jeffery Deaver.

Jaké máš plány do budoucna? Chystáš knížku nebo aspoň sborník povídek? Nebo ti vyhovuje publikace na internetu?

Plány do budoucna znějí nepřestat psát. Třeba se mi jednou povede vyplodit něco o čem budu přesvědčená, že by to stálo zkusit vydat jako knížku. Ale zatím mi plně vyhovuje internet, vždyť blog jsem zakládala s tím, že svoje výtvory budu dávat tam...

Díky za rozhovor!

Ukázka:

"Zachránil mi život," opakovala už posté dívka. Pergamos zuřil. V bitvách byl prosnulý svým klidem a chladnokrevností, ale tahle malá zrzka ho přiváděla k šílenství. A co jako? On ji taky zachránil a dvakrát. Ani se neobtěžovala mu poděkovat.
Už byli na cestě den. Přetrpěl jedno slzavé loučení se staříkem Sgalesem a jednu hádku s madam, když si prosadila, že Bručoun půjde s nimi. Ti dva se od sebe nehnuli. On mohutný nemluvný chlap a ona křehká a podle Pergama otravná malá holka. Čím víc protestoval, tím víc ona zdržovala. Tak toho radši nechal.
Až se vrátí, zabije Cerase a celou tu jeho bandu poskoků. Možná i svoje poskoky!
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lady Diabolus Mortem | Web | 21. února 2012 v 15:49 | Reagovat

Páni, zajimavá osoba :)

2 Nikinka | Web | 21. února 2012 v 21:39 | Reagovat

Fanfikce na Harryho Pottera? No tak to se určitě musím podívat na blog a něco si přečíst, tímhle se totiž taky zabývám :D :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama