Září 2011

Daletth

19. září 2011 v 15:30 | Temnářka |  Rozhovory z roku 2011
Sarkasmus a ironie jsou mým denním chlebem. Společníky na cestách mi dělají moje postavy, které se pomalu ale jistě houfují pod oknem mojí ložnice, kde spřádají zákeřné plány na pomstu vůči mé osobě za to, co jim dělám. Jsem člověk, který si žije ve svém vlastním světě a naši realitu chvílemi velice okázale ignoruje, a studentka, ve volném čase se věnující masochistickým činnostem zvaným korekturování textu a konstruktivní kritika amatérských děl. Sem tam si napíšu nějakou recenzi nebo článek (nejen) o psaní, jinak se věnuji psaní prózy s fantasy tematikou. Na svém kontě mám několik povídek a pár pokusů, které by se možná daly označit za román. Takže pokud se chcete potulovat po širých pláních imaginárních světů, zažít nějaké to dobrodružství v sedle nemrtvého koně nebo si poslechnout ironické poznámky mých hrdinů, jste vřele vítáni.Hladová přání od Terezy Matouškové na pultech knihkupectví!

4. září 2011 v 16:33 | Miselle |  Drby ze zákulisí
Podmoří je svět, který je magií přímo prosáklý. Čarodějové na Tark Itlen, kteří ji studují, ne vždycky činí nejmoudřejší rozhodnutí. Nepodařené pokusy se ztrácejí v podzemí kláštera, kde čekají, až budou znovu nalezeny.
Když jim ze sklepení pomůžete, splní vám jakékoliv přání. Chtít za to budou jenom pár kapek vaší krve. Alespoň to tak tvrdí. Ve skutečnosti vás možná připraví o vše, na čem vám v životě záleželo.
Co se stane, když se jim dostane do rukou holčička, která ještě věří v kouzelné skřítky a dobré víly z pohádek?


Z původní interaktivní blogové povídky je dnes krásná kniha! Naše bloggerka Tereza Temnářka Matoušková, už nějaký ten rok brouzdající blogové i literární břehy, nám znovu přináší příběh z jejího magického Podmoří. Původní povídka je zde upravená do románové podoby a nechybí ani zcela nové pasáže. Kniha by měla být k dostání ve většině knihkupectví - a pro opravdové skalní fanoušky se samozřejmě chytá i křest!

Křest bude probíhat v Praze někdy začátkem října, bližší informace samozřejmě poskytne Temnářka na svém blogu a my prostřednictvím Facebookovských stránek.

Knihu můžete zakoupit třeba zde.