Červenec 2011

O číslech

17. července 2011 v 16:33 | Sikar |  Tipy a triky - Prostředí
Franta Vomáčka, řidič autobusu linky číslo dvanáct jel sedmdesátikilometrovou rychlostí po třicátém kilometru trasy z Lhoty do Prdelákova.

Efí král k tažení přispěl sedmisettisícovou armádou a dvanácti kily smrtícího prášku.

Dnešní článek je jistým způsobem věnován Chlupáčovi z Alfa Centauri, jenž vždy říká, že čísla zabíjí fantazii. Což o to, někdy ji skutečně zabíjí, ale dost často také zabíjí sloh. Na začátku článku byly kurzívou dvě ukázky. V obou případech jsem změnil jména i některá čísla, ale myšlenka zůstala. Ta první je z jakési podivné soutěže pořádané jistou knihovou, přičemž autor daného dílka zaujal, ač se neumístil (Ozzro může vyprávět), druhá pochází z druhé nejhůře hodnocené povídky v Dračím řádu. Co je spojuje? Číselné údaje.

TerkaMat

15. července 2011 v 11:10 | Miselle |  Rozhovory z roku 2011
V minulosti je budoucnost. Historie a fantazie je pro mne způsob, jak uniknout z přítomnosti. Vyrostla jsem na fantasy, westernech a Egypťanu Sinuhetovi, kámošky mi říkají, že jsem moc "úzkoprsá", svá největší tajemství si totiž nechávám pro sebe. Mám svůj cíl a mířím k němu. Jsem skromná a zároveň chci dosáhnout něčeho velkého, nechci být jenom někdo, já chci být Někdo. Nesnáším, když někdo říká já chci tohle a tohle, ale asi to nedokáží. Těch slov se štítím, jdu za svým cílem, vím, že si člověk musí věřit, když chce něco dokázat.KadetJaina

3. července 2011 v 19:06 | Miselle |  Rozhovory z roku 2011
Trochu nenormální tvor, co má hrůzu z gumových kachen a je závislý na džusu. Kdo ji nezná, ten si často ťuká na čelo a nechápe. Kdo ji zná, ten s milým výrazem (jako když se díváte na blázna) kýve. Vyžívá se v sarkasmu, neuznává nic, co se všeobecně uznává a vymýšlí praštěné teorie, protože jí ve škole nic lepšího nenaučili. Nerada po sobě čte a opravuje, protože si musí nadávat za chibi a to narušuje její vsugerovanou dokonalost. A hlavně se nesmí brát vážně, jinak by to nejedna mozková kapacita nevydržela.