Info ke Sborníku aneb průhledný reklamní tah

7. dubna 2011 v 11:55 | Michaela Miselle Jančíková
Zdravím všechny trpělivé čtenáře. S dnešním dnes se nám konečně podařilo dodělat Sborník (tedy i jeho blog a kritiky). Měla bych pár informací, ohledně celé této maškarády.

1) Můžete hlasovat o nejlepší povídku Sborníku. Na blogu Sborníku je Anketa, kde každý může hlasovat pro svého favorita. Neváhejte a dejte jim svůj hlas.

2) Můžete si přečít díla, která se ve Sborníku neobjevila. Na blogu publikujeme všechna díla, která došla v rámci soutěže. Upozorňuji, že díla, která se do Sborníku nedostala, mohou obsahovat chyby (faktické, stylistické, pořp. malé gramatické) jelikož jim, na rozdíl od těch postupujících, nebyla věnována hloubková korektura.

Dále bych upozornila na malý nepříjemný fakt. Několik lidí se mi ozvalo kvůli kritikám. Nerada se obhajuji, ale musím upozornit na několik závažných chyb.

1. Mnozí svou povídku odeslali bez hlavičky. V doc souboru s povídkou nebylo ani jejich jméno a přezdívka, adresa blogu a mnohdy ani název povídky! V podmínkách souteže jasně stálo, že toto povídka splňovat musí. Byla jsem tolerantní a snažila se zpětně dohledat autora povídky (protože málokdy je e-mail shodný s přezdívkou autora), ale taková povídka se prostě do Sborníku nedostala, sebelepší byla.

2. I po opakovaných pokusech poslat kritiku mi seznam házel některé chybné/plné/neexistující/zrušené e-mailové adresy. Za to se omlouvám, ale nehodlám již řešit opakované rekalamce typu "kritika mi nedošla". Kritiky jsme poslali všem, a je to už nějaký týden zpátky. Nepodařilo se nám poslat kritiku asi 3 lidem, kteří nesplňovali podmínky výše zmíněné. Pokud vám v povídkce chybělo jméno a adresa blogu, nemohli jste se dočkat kritiky.

3. Už v začátcích jsme upozornovali, že povídky můžme nepřijmout bez udání důvodů. Proto prosím, nečekejte udání důvodů v kritice. V podmínkách bylo jasně napsáno, že porotci si toto právo vyhrazují. To jen na okraj. Navíc v mnoha případech korektoři a kritici sami povídky nevybírali (a tudíž je jasné, že důvod přijetí/nepřijetí nevěděli).

Jinak jsem se samozřejmě přenesla přes tyto malé prohřešky a všechny zaslané práce na blogu sborníku zveřejnila, spolu s odkazem na stáhnutí sborníku, slovem porotce a poděkováním. Tak tedy... navštěvujte, komentujte a hlasujte... Protože se sborníkem půjdeme na výsluní blogové sféry! (Tak mi držte palce, ať se vedení vaše povídky zalíbí. :-))

P.S.: Podívejte se na vlastní povídky. U některých není zveřejněna adresa blogu. Jsou to právě ty hříšné povídky, jejichž autor se k nim nehlásil. Do komentářů pod ně mi tedy napište odkaz na svůj blog. :-)

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Skullka Nika "Sealand" Elricová | E-mail | Web | 9. prosince 2011 v 1:24 | Reagovat

Mě kritika nedošla... ale už jsem se s tím smířila.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama