Raziel_cz - Výběr povídek

8. září 2010 v 17:16 | Miselle |  Recenze - výběr povídek
Na skromném, přehledném jídelním lístku si každý ostřílený gurmán přijde na své. Mezi lahůdky blogového psaní můžeme zařadit i polední menu Razovy zóny, které nám připravil sám uznávaný šéfkuchař Raziel_cz.

Rozhodně však nedoporučuji začít s předkrmem O krvavém hobitovi. Takto ostře kořeněná pochoutka, složená ze smetanového podkladu morbidního vtipu, politého hektolitrem rudé kapaliny, nedělá slabým žaludkům věru dobře. Nicméně jako zákusek, či pohádka na špatnou noc, se opravdu povedla. Spíše se však vyjímá na poličce v oddělení extra pálivých chili, ověšená desítkami ocenění za nejlepší chuť a vtipné zpracování.
Spíše by náhodný návštěvník Razovy zóny mohl zamířit k oddělení se sci-fi zákusky, ochutnat poněkud nasládlou chuť krásně zdobeného Deníku Jacka Fishera. Za maskou chladné výpravy do hlubin vesmíru se tu skrývá opravdu smutný epilog jednoho člověka. Dobrou chuť!
Neopomeňte také nahlédnout na Nuclear Earth. Možná míněno jako jemná politická satira, are garantuji Vám, že po prvním kousnutí už pusu smíchy nezavřete. Ten sarkasmus je dokonalý, a jak to tak bývá, umně skryt za lichotivou maskou katastrofického zničení Ameriky. Ve skutečnosti podle mě však nejde o cílovou stanici atomových bomb, jako spíše o fakt, že toto mistrovské dílko dokáže pozvednout náladu i po desetihodinové směně. Možná i díky tomu cíli…
Hlavní chod, složený z trochu tuhého Vykradače hrobů, šťavnaté pochoutky Vraždy v hotelovém pokoji a Zániku jako přílohy, určitě nezůstane dlouho netknut na talíři. I pochmurnou atmosféru zde dokázal Raziel_cz věrohodně vykreslit, nezabýval se zbytečnými detaily a jedinečnou chuť dokořenil výraznou pointou. Rychlé, svižné, lehké na žaludek a zároveň za sebou zanechávajíc pocit kvalitně strávené půlhodinky, doporučuji proložit Permanentním BANem. A vážně se nejedná o reklamu na Windows.
Mistr krátkých povídek trochu uvolnil tíživá témata katastrofických sci-fi scénářů, pomohl na výsluní denní realitě a s jemným štětcem sarkasmu vylíčil příhody neodbytné Agentky s parfémy. Stojí za přečtení, přestože podivný pach vůně budete cítit i deset minut po zavření stránky.
Autor povídek si příliš nezahrává s detaily, nezatěžuje čtenáře tíživým, hutným textem, který žaludek nemůže strávit; naopak, krásná díla Razielova jakoby obsahovala tajnou příměs bifidus actiregularis, svižně se čtou, a zanechávají příjemný pocit. Dokonalé pro volné odpoledne po desetihodinové směně.
A jestli Vám vyhládlo, upalujte na Paytok.blog. Určitě tam pro Vás najdou přinejmenším chutnou jednohubku Pravda o Stmívání.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama