Agrrr

29. září 2010 v 19:52 | Polgara |  Rozhovory z roku 2010
Já jsem já a mnou asi zůstanu do smrti. Mám zvláštní názory a spousta lidí mě označuje jako temnou a zlou osobu. Možná, že jsem zlá a možná jsem blázen, možná jsem i psychopat a možná nejsem ani jedno. Možná jste jen jiní než já. Každý v příbězích hledáme něco jiné, někdo hledá lásku, jiný krev a násilí. Co je v mých příbězích? Realita, rozhodnutí a možnosti - co v nich vidíte vy? Jsem ráda, když vidím reakce, ať už kladné nebo záporné. Potřebuji ale vědět, jak na mé příběhy lidé reagují. Ano, potřebuji emoce a vše s nimi spojené. Emoce, díky kterým příběh ožije a půjde vlastní cestou. Takže až mě možná budete číst, prosím, nechte u mě pár svých dojmů.1. Tvoje příběhy se vyznačují tím, že jdeš svou vlastní cestou, a to, co je v dnešní době známé a profláklé, podáváš trochu jiným způsobem. Nechceš nám prozradit, co tě k tomuto psaní nakoplo?
Nakopla mě má vlastní fantazie a znechucení ze světa okolo. Mám v hlavě spoustu věcí a spoustu nápadů, a přijde mi škoda nechávat si je jen pro sebe. Nebo spíš jen v mé hlavě. Začala jsem je dávat na papír. A v současné době i na blog. Jako každý člověk mám potřebu se nějak prezentovat. Mám potřebu seberealizace.


2. Tvoje povídky se vyznačují označením "nevhodné do osmnácti let", především povídka Iren touží po elfech. Nechceš nám prozradit něco málo o jejím vzniku?
Vlastně to byla reakce na komentáře o upírech. Někdo napsal, že nemá rád upíry, že radši elfy. A mě napadlo "Když elfy tak elfy - máte mít, co jste chtěli."
Jenže jak už u mě bývá zvykem, příběh si začne žít úplně vlastním životem a kroutí se trochu jinak, než jsem původně chtěla. Původně to měla být kraťoučká povídka na dvě stránky (červenám se).


3. Další tvou povídkou je příběh s názvem Zuby a chlupy, opět zde poukazuješ na skutečnost, že nejsi spokojená s tím, jak se dnes popisují tato stvoření noci. Podle tvého článku je stará několik let. Kde si k psaní této povídky získala inspiraci a co bys na ní vyzvedla?
Ano, Zuby a chlupy jsem začala psát už takřka před pěti lety. Inspirací mi byl jeden "pejprbek", ve kterém naprosto příšerně popisovali bitvu. Když už hlavní hrdina po padesáté zabil nepřítele tím, že ho nakopl mezi nohy a usekl mu hlavu, zaklapla jsem knihu a začala si představovat, jak by vypadala ta bitva podle mě. Pak přišel nápad na děj a tužka byla po ruce…
Zatím toho na vyzdvihávání moc není. Tahle povídka si zakládá na spousty pokračování. Bojovníci jsou v podstatě jen první kapitolou. Další pokračování jsou zatím schovaná v šuplíku, ale postupně budou taky přibývat. Snad mohu prozradit, že výsledkem mého vyprávění bude vymření rasy upírů… Ale v současné době je vlajkovou lodí Iren.


4. Vyprávění Iren touží po elfech je inspirováno Warhammerem, sama jsem o této fantasy hře pouze slyšela, ale nikdy jsem s ní nepřišla blíže do styku. Nechceš nám ji přiblížit?
Warhammer už je v podstatě svět sám pro sebe. Začalo to jako karetní hra, později PC strategie, a v současnosti online hra Warrhamer Age of reckorning. Z éry Age of reckorning pochází také mnoho knih. V čechách nejznámější "několikalogie" zabíječů, vyprávějící o trpaslíkovi trolobijcovi. Knih je ale moc a jen málo jich je překládáno do češtiny.
Spíš než hru bych vám měla přiblížit celý svět, ale to by zabralo moc času. Tenhle svět už je skutečně ucelený a propracovaný, s vlastní minulostí, rodokmeny králů, divadelních her a umělcu, a možná i budoucností…


5. Máš se svým psaním nějaké vyšší plány, anebo zůstaneš u "pouhého" zveřejňování na internetu?
Jako každý snílek mám plány a touhy. Přála bych si jednou vydat nějaké své povídky knižně. Přála bych si, aby si je lidé v těch knihkupectvích koupili a četli. Aby ty knížky byly u někoho v knihovničce. Ale v současné době, vzhledem k našemu trhu a jeho přesycenosti, to není moc pravděpodobné. Takže mi ani nic jiného než "pouhé" zveřejňování nezbývá.


6. Téměř každý z autorů si musí pro psaní vytvořit učité prostředí, jež ho inspiruje natolik, že kromě své tvorby nevnímá nic jiného. Jak jsi na tom ty?
Nevím. Je to trošku složité. Občas mě něco napadne třeba u hudby, u nějakého alba. Když potom v psaní pokračuju, vracím se k němu, musím si znova naladit tu atmosféru i náladu, při kterém mě to spisování popadlo. Při Iren si musím pustit Voltaira připravit zelený čaj s Vánoční příchutí (piju jen sypané) a čekám, co bude. Někdy je mi inspirací pohled z okna, někdy nějaký obrázek. Ale řekla bych že spíš potřebuju, aby se prostředí ponořilo do mě. Do tvorby se také nenořím, ta začne vyvěrat sama a na papíře si žít vlastním způsobem.


7. Máš nějaké spisovatele, kteří jsou tvojí inspirací?
Ano. Všemocného ó pana Kulhánka a Stephena Kinga. A možná by to řekl málokdo, ale i Terry Pratchett. Každý mi dává něco, ale je jich mnoho, svým způsobem mě inspiruje každá kniha, kterou přečtu. Pokud jde o Iren, zde je největší inspirací sám svět Warhammeru a desítky spisovatelů, kteří jej vytváří - ať už ti skvělí, nebo ti, které ani nedočtu…


8. Všímám si, že spíše než popisu okolí vetšinu pozornosti věnuješ pocitům postav, tomu po čem touží, jejich trápení a tomu, co právě prožívají. Kde bereš inspiraci?
Popravdě vůbec netuším. Nějak to vyplývá z toho, v čem se sama ráda pitvám, co mě na postavách a charakterech zajímá nejvíc. Je to prostě o emocích.


9. Máš nějaké plány do budoucna, které se týkají tvého blogu? Existuje sice teprve měsíc, ale i to je doba dost dlouhá na to, aby sis ujasnila, zda chceš pokračovat ve psaní povídek, či to bude taková všehochuť.
Plány do budoucna? Určitě, teď plánuju změnu dizajnu, aby to více odpovídalo obsahu (až se to naučím, jsem začátečník). Obsah ale zůstane hlavně o mých povídkách. Samozřejmě, sem tam přibude nějaká ta myšlenka, nějaké téma týdne a nějaká báseň. Ale vše má tvorba, vše mé umělecké střevo.


10. Pokud máš ještě cokoliv na srdci, máš možnost. Jestliže chceš nějak vyzvdvihnout svůj blog či říct pár slov na závěr.
Jsem ráda, že mám vůbec nějaké čtenáře, že tu jsou i lidi, které mé povídky baví a skutečně je čtou. Vlastně mě překvapuje, že tací vůbec jsou, ale jsem tomu skutečně ráda a vážím si toho. Snad je všechny potěší i nový projekt, a to "Mé šílené zápisky". Je šílený a možná i nepochopitelný, tak jsem zvědavá jaký bude mít úspěch.
P.S.: Já nejsem zlá.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 | Web | 30. září 2010 v 17:46 | Reagovat

Jo, Agrrrina povídka Irene touží po elfech je vážně úžasná...
Jsem docela ráda, že nejsem sama, kdo má podobné yaoisticko-sadomoasochistické smýšlení...
Muahaha....

2 k-leere | Web | 30. září 2010 v 17:50 | Reagovat

Mám ráda její blog..

3 vivienne | Web | 30. září 2010 v 18:07 | Reagovat

Tímto komentářem bych chtěla poděkovat autorkám tohoto blogu, jelikož díky nim jsem objevila z mého několik nových autorů, kteří podle mě píší setskramensky dobře.
Smekám před vámi klobouk a přeji hodně štěstí a úspěchů do budoucna.

4 Milhaus | E-mail | Web | 19. června 2012 v 15:09 | Reagovat

Tak to vidíš?

5 Minä | Web | 26. září 2012 v 19:41 | Reagovat

Než Agrrr napíše knihu, bude u mne v knihovně prázdné místo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama